دکتر مریم محمد بیگی

متخصص زنان و زایمان


تغییر آدرس مطب

انواع پرده بکارت

پرده بکارت سوراخ واژن را احاطه می کند که غشای مخاطی هلالی شکل با ساختار متغیر می باشد.
حلقوی :
به صورت حلقوی دور واژن قرار دارد و می تواند به صورت قابل اتساع ویا غیر قابل اتساع باشد.اگر قابل اتساع باشد با امیزش دچار پارگی و خونریزی نمی شود.

ارتجاعی :
پرده ای که انعطاف پذیر و قابل ارتجاع می باشدوبه هنگام ورود الت تناسلی پاره نمی شودویا به طور جزیی پاره شده و خونریزی ندارد.

غربالی :
پرده ای که سطح ان سوراخ سوراخ است و در اثر دخول پارگی و خونریزی نمایان است.

دندانه دار :
شبیه نوع حلقوی است ولی دارای دندانه های متعدد است که فرورفتگی بین دندانه ها شبیه پارگی است.این نوع پرده به راحتی توسط پزشکان قانونی شناسایی می شودوبا ملاحظه جوشگاه در عمق پارگی ناکامل و یا لمس مخاط نرم در عمق دندانه ای مشکوک به باکره بودن ویا پارگی پرده پی می برند.

پرده بکارت دو نیمه ای :
بوسیله نواری به دو بخش تقسیم می شودوتا نوار مزبور پاره نشود دخول صورت نمی گیرد.گاهی یکی از سوراخ ها به قدری وسیع است که مانند پرده حلقوی قابل اتساع،در حین دخول متسع می شود ومشکلی ایجاد نمی شود .این نوع پرده دارای دو منفذ می باشد.
پرده بکارت مسدود :
هیچ سوراخی ندارد.در سن بلوغ سبب جمع شدن خون قاعدگی پشت پرده می شود و ایجاد درد می کند.باید توسط پزشک باز شود.
بعظی از انواع پرده نیز خیلی ضخیم است و باید توسط پزشک باز شود.

پرده بکارت با سوراخ ریز :
در نگاه اول از نظر ظاهری شبیه نوع بسته می باشداما با معاینه دقیق سوراخی در پرده مشاهده می شود.در این افراد مقدار کمی خون قاعدگی خارج می شود اما انقدر بزرگ نیست که خروج خون به راحتی صورت بگیردواین افراد پریودهای طولانی تری دارند.برای تسهیل در امر قاعدگی بهتر است این نوع پرده توسط پزشک باز شود.

نکات مهم :
رشته های عصبی در پرده کم است و در صورت ارامش جسمی وروانی ،پارگی ان معمولا بدون درد است.در صورت احساس درد می توان از ژل های لوبریکانت یا لیدوکایین استفاده کرد.گاهی با یک یا دو بار نزدیکی پرده کاملا پاره نمی شود وهر دفعه قسمتی از ان پاره می شود.بدون پارگی پرده نیز اگر مایع اسپرم ریخته شود می تواند موجب حاملگی شود.ورزشهایی مانند سوارکاری ، دو، پرش ، شنا ، باعث پارگی پرده نمی شود مگر در طی حادثه سقوط صورت بگیرد و جسمی تیز وارد پرده شود و ان راپاره می کند.عمل خود ارضایی اگر همراه با داخل کردن یک شی به واژن باشد باعث پارگی پرده می شود.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیمقالاتآدرس و ساعت کاری مطبسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر